Ar tu moki kelti?
Dar prieš atsirandant izoliuotiems svorių kilnojimo aparatams, gumoms ar bėgimo takeliams, kiekvienas žmogus, kuris buvo susidomėjęs fiziniu stiprėjimo procesu, darydavo mirties trauką. Šis pratimas galėjo būti atliktas naudojant štangą, jis nereikalavo didelės erdvės ar specializuotų aparatų. Buvo priimtina, kad mirties trauka yra bazinis judesys, kuris yra būtinas norintiems tapti fiziškai stipresniems ir sveikesniems. Tačiau, kai į sceną žengė jėgos trikovės sportas, atsirado paplitęs įsitikinimas, kad mirties trauka nėra reikalinga, jeigu tu nesiruoši dalyvauti jėgos trikovės varžybose, būti elitiniu sunkiaatlečiu ar bet kokios kitos sporto šakos atstovu, kurioje reikia gebėti maksimaliai generuoti jėgą prieš išorinį veiksnį. Kad ir kaip būtų gaila, per pastaruosius kelis dešimtmečius mes pamiršome, kad fizinė jėga nėra kažkas, kas yra reikalinga tik norintiems būti atletais. Fizinė jėga yra bazė, reikalinga kiekvienam žmogui, norinčiam funkcionuoti aplinkoje, kuri, kaip patys žinome, mėgsta mus nustebinti netikėčiausiais įvykiais, situacijomis ar stresoriais. Kiekvieną dieną susiduriame su fiziniu stresu, kuriam yra reikalinga jėga – lipti laiptais į 5 aukštą, lipti kalnu, kelti mylimą vaiką ar šunį. Net priešinimasis kasdien mus veikiančiai gravitacijai reikalauja fizinio pajėgumo. O mirties trauka nėra vien tik puikus pratimas sustiprinti savo sėdmens, kojų bei nugaros raumenis ir atsikratyti jos skausmo. Tai yra judesys, kuris vienaip ar kitaip buvo, yra ir bus naudojamas nesuskaičiuojamą galybę kartų kiekvieno žmogaus gyvenime.
Sunkumų klinikoje mes skiriame didelę dalį savo laiko trenerių paruošimui apie šio judesio biomechaniką, programavimą bei krūvio dozavimą, kas mums leidžia pasiekti geriausią įmanomą rezultatą per trumpiausią laiko tarpą. Todėl esame išsigryninę, kokiems technikos aspektams mes teikiame pirmenybę bei kaip efektyviausiai bei tikslingiausiai išmokyti mirties traukos. Kad ir kaip būtų keista, šis pratimas yra techniškai lengviausias bazinis judesys, kuris reikalauja mokėti tik 5 žingsnius:
1 žingsnis
Pastatome kojas klubų plotyje, pėdos išsuktos 20 laipsnių kampu į šonus, o štanga laikoma ±2,5 cm atstumu nuo blauzdikaulio.
2 žingsnis
Nelenkiant arba minimaliai sulenkus kelius paimame štangą prie pat savo kojų. NEJUDINAME ŠTANGOS.
3 žingsnis
Nejudinant štangos pastumiame kelius į priekį, kad blauzdikauliai paliestų štangą. NEJUDINAME ŠTANGOS.
4 žingsnis
Išlaikant klubus vietoje, pakeliame krūtinę ir išriečiame nugarą.
5 žingsnis
Keliame štangą ir laikome ją arti savęs nuolatiniame kontakte su kojomis.
Per pastaruosiuos ketverius metus darbo ir stebėtų milijono pakartojimų šiame pratime mes supratome, kad kelti savo kūno svorį yra pakankama, jeigu nori jaustis tvirtesnis ir sveikesnis. Paradoksalu, bet pacientai, kurie geba pakelti savo kūno svorį, yra užmiršę, kas yra nugaros skausmas ir sunkus gyvenimas. Mes nesame suinteresuoti traukti 300 kilogramų nuo žemės, bet turime suprasti, kad įveiktas sunkesnis svoris mirties traukoje padaro tave stipresniu, o stipresnė mirties trauka yra žmogaus sveikatos ir pajėgumo atspindys.
Kontaktai
I-V 7-21 val.
UAB Dolores Dei
305809642
LT767300010168326474
Swedbank