Štangos pozicija atliekant pritūpimą su svoriu

Pritūpimo su štanga metu štangos padėtis ant nugaros yra svarbi detalė, nulemianti judesio kokybę. Jei štanga sėdi per aukštai arba per žemai, mes galime jausti nestabilumą, diskomfortą arba skausmą, kurie dažnais atvejais neleidžia sutelkti dėmesio į pagrindinius pritūpimo judesio technikos aspektus. Todėl yra svarbu sau atsakyti, kur ir kaip turime laikyti štangą.

Štanga turi būti laikoma tiesiai po mentės dygliu ir patogiai atremta į užpakalinę deltinio raumens dalį. Mentės dyglys yra labiausiai išsikišusi kaulo dalis, prie kurios išilgai tvirtinasi deltinis raumuo. Šią vietą galite lengvai atrasti patys paėmę kelis pirštus ir jai pavaikščioję išilgai per šią mentės dalį (Nuotrauka 1). Taisyklinga štangos laikymo vieta yra nurodyta Nuotraukoje 2.

Nuotrauka 1. Mentės dyglys.
Nuotrauka 2. Taisyklinga štangos pozicija.

Galimi įvykiai, jeigu štanga nebus tinkamoje pozicijoje:
1. Jeigu štanga yra padėta virš mentės dyglio kaip Nuotraukoje 3, ji pradės riedėti į viršų leidimosi metu. Tai gali jus pastatyti į nesaugią poziciją, kurioje nejausite stabilumo, ir išprovokuoti kaklo skausmą.

Nuotrauka 3. Štanga laikoma virš mentės dyglio.

2. Iš kitos pusės, netinkama padėtis, jeigu štanga yra per žemai – po užpakaline deltinio raumens dalimi (kaip Nuotraukoje 4). Šioje pozicijoje štanga pradės slysti į rankas, kas gali sukelti riešų, alkūnių bei pečių skausmus.

Nuotrauka 4. Štanga laikoma per žemai, po užpakaline deltinio raumens dalimi.

Geriausias būdas atrasti tinkamą štangos laikymo vietą yra su trenerio arba kineziterapeuto pagalba. Tačiau, jeigu šios galimybės neturite, tokie pojūčiai kaip tvirtumas, stabilumas ir užtikrintinumas rodo, kad štanga yra tinkamoje pozicijoje. Taip pat galite paprašyto draugo, kad padėtų jums identifikuoti tikslią vietą. 

Kontaktai

+370 614 29286
Smolensko g. 6, Vilnius
I-V 7-21 val.
Rekvizitai
UAB Dolores Dei
305809642
LT767300010168326474
Swedbank